Praca z dialogiem wewnętrznym

Każdy z nas posiada w głowie głos wewnętrzny, który albo nas wzmacnia albo też męczy coś w stylu, nie uda ci się zrealizować tego zadania, źle wystąpisz, pewnie mi nie wyjdzie. Jeśli chcesz wyeliminować takiego wewnętrznego krytyka to zamknij na chwilę oczy i zacznij rozluźniać całe ciało, rozpocznij spokojnie oddychać, jak poczujesz się luźniej, to zastąp czarne myśli pozytywnymi słowami. 

Jak np. 

Źle wystąpisz – dobrze wystąpię, bo jestem przygotowany

Pewnie mi nie wyjdzie – wyjdzie mi, zachowam od samego początku duży spokój

Nie chce mi się iść do pracy – Dzisiaj w pracy zrobię wszystko, żeby dobrze obsłużyć naszych partnerów. 

Nie chce mi się – Jestem chodzącą energią, zarażę ją innych 

Sprawdź jak pozytywne słowa przy zmianie dialogu wewnętrznego wpłyną na Twoje samopoczucie.

Do dialogu wewnętrznego nasuwają się również przekonania wynikające z całego życia.

Przykład: Prowadząc spotkanie dla osób, które nigdy nie spotkały się z zaawansowanym NLP. Można od nich usłyszeć jak mówią „ nlp mi nie pomoże! Następnie pojawia się pytanie z mojej strony „skąd to wiesz?” wtedy osoba, która otrzymała pytanie jest w szoku, bo często jest tak, że nie wie tego, ale automat komunikacyjny został włączony. Póki czegoś nie spróbujesz na sobie nie nakręcaj się, że na pewno nie działa na Tobie, nawet jeżeli słyszałeś od znajomych, który stosował techniki zmian i na niego nie zadziały, to pamiętaj, że każdy jest inny i to, że nie zaskoczyło u innych, to nie oznacza, że nie zadziała na Tobie. 

Każdy z nas ma swoją mapę świata, każdy z nas tą samą sytuacje może interpretować inaczej. Spróbuj, dopiero wtedy oceniaj. 

Żyjemy w świecie szybkim i interaktywnym, czasem bywa tak, że poprzez nakładaną dużą ilość spraw na naszą osobę odczuwamy stres i ciśnienie, jak już jest stres, to powinien to być dla nas pierwszy dzwonek by się zatrzymać, bo jeżeli nic z tym nie zrobimy, to zaczynają mijać pierwsze dni, tygodnie miesiące, lata i nagle mamy świadomość, że coś jest nie tak, ale nic z tym nie robimy, wtedy DW ( nie mylić Damian Wilpert tylko dialog wewnętrzny ) będzie nam bardzo pomocny.

Zadaj sobie sobie pytania co wpływa na to, że się stresuję? 

Co zaprzestanę robić, aby eliminować niepotrzebnie ciśnienie, a co zacznę robić? 

Gdyby to nie zadziałało, to kolejne pytanie brzmi co zrobię inaczej! boimy się zmian i jak przyzwyczajamy się do rutynowych zachować, to zmiana nie nastąpi, zejdź czasem z standardowej ścieżki i spróbuj wariantu a,b, c. 

Z mojego doświadczenia, wiem, że to działa, natomiast zrób pierwszy krok a poczujesz to na sobie!! 

Techniki NLP pozwalają uświadomić co nas ogranicza, natomiast co najważniejsze, regulować naszą motywacje i chęć wprowadzenia zmian w życiu, aby móc wszystko kontrolować i  brać odpowiedzialność za siebie.   

-----------------------------------------

Zapraszam do pozostałych artykułów:

Zarządzanie stresem

Odpowiedzialność

Poszukiwanie klientów

Jak walczyć z tremą podczas wystąpień 

Fragment książki "Techniki sprzedaży"

Genialne wystąpienia publiczne 

Film. Wystąpienia publiczne, zaawansowana sprzedaż i efektywność osobista 

Damian Wilpert

Social Media

Opinie uczestników Wszystkie