Dążenie do celu, realizacje marzeń

Działaj nie czekaj aż minie kolejny dzień, tydzień, miesiąć, rok i twoje cele będą nadal w głowie, wstająć każdego dnia zastanawiasz co było by gdybym to zrobił, zrobiła, od myślenia głowa może boleć, żeby zacząć spełniać marzenia trzeba zacząć działać, tylko działanie dodaje kolejnych sił do tego, aby spełniać swoje cele, co ważne – realizując cele zacznij od czegoś prostego, ale zrób to, spróbuj. Jak cel zostanie osiągniety wyznacz kolejny, który będzie motywacją do dalszych działań.

Spisz cele na kartce, telefonie, komputerze, natomiast nie wyznaczaj ich na początku zbyt dużo, lub takie, które są zbyt trudne, bo wtedy efekt będzie odwrotny, zamiast motywacji nastąpi demotywacja. Zacznij od czegoś prostego i zwiększaj poziom trudności, dzięki wyznaczonych i realizowanych celach poczujecie się lepiej, nastąpi pełna kontrola na samoświadomością i samoregulacją w waszym życiu.

Skończ marzyć, zacznij działać. Nie robienie nic jest wciągające, im dłużej siedzisz i nic nie robisz tym trudniej będzie wstać, sama myśl o zrobieniu czegokolwiek wydaje się ciężka.


Ogarnij się i nie prześpij życia, nie poddawaj się i zacznij działać.

 

Damian Wilpert

www.deaszkolenia.pl

www.damianwilpert.pl

Social Media

Opinie uczestników Wszystkie