Pewność Siebie Każdego Dnia Złote Zasady

Ubieraj się dobrze

– Ubiór wpływa, że jesteśmy odbierani w roli pierwszego wrażenia pozytywnie, natomiast jeżeli sami dobrze się czujemy w tym, czym jesteśmy ubrani to mamy duży wpływ na podnoszenie naszej pewności, to nie muszą być najdroższe ubrania, natomiast czystość i schludność to postawa. Aby dobrze się ubrać to nie zawsze marynarka i koszula, stosuję również elegancję sportową tak jak np. Polo, najważniejsze, aby czuć się komfortowo. 

Właściwa postura

– Nie garb się i chodź pewnie, dynamika dobrze działa na cały nasz organizm co daję dużej energii przy każdym spotkaniu biznesowym czy towarzyskim. Mając właściwą posturę dajesz sygnały, ze czujesz się dobrze. 


Mówienie komplementów innym ludziom

- Inaczej tzw. Dowartościowanie drugiego człowieka. Żyjemy w kraju w którym często można usłyszeć słowa krytyki. Każdego dnia zostawiamy ślady pozytywne lub negatywne to od nas zależy w jaki sposób komunikujemy się w pracy i w domu, namawiam Was do szukania słów pozytywnych, aby móc dowartościować ludzi w pracy, najbliższych w domu, przyjaciół, natomiast to co jest kluczowe, aby dowartościowanie było szczere, jeżeli czegoś nie zauważyliście nie róbcie tego sztucznie. 


Usiądź z przodu

- Chcesz zwiększać swoją pewność siebie? - to nie pozwól na zakrywanie się w ostatnich rzędach. Gdziekolwiek masz okazje bycia na spotkaniu to usiądź w widocznym miejscu, nawet jeżeli na początku nie będziesz się udzielał, to samo bycie na przodzie powoduje, że pewność siebie jest wzrastająca, następuje przełamanie co ma bardzo pozytywne wpływ na budowanie wewnętrznej siły. 

Przemawiaj

- Na to słowo ludzi ogarnia paraliż, natomiast jak zaczniesz występować i będziesz dokonywać kolejnych prób, zobaczysz, że przemawianie nie jest takie trudne a z czasem bicie serducha będzie o wiele spokojniejsze, trening każdego dnia. 

Ćwicz

No właśnie!!! Jakże ważne, aby ćwiczyć tak często jak można, jeżeli nie chcesz być przeciętnym, to zacznij działać, bo nikt nie będzie działać za ciebie, często na swoich szkoleniach indywidualnych czy grupowych słyszę „Damian jak dobrze sprzedawać? Jak dobrze występować? Odpowiedź jest prosta....ćwicz każdego dnia, nie ma drogi na skróty, aby osiągnąć dobre rezultaty, trzeba ruszyć tyłek i zacząć działać, cokolwiek w życiu robimy, czy to zdrowe odżywianie, trening na siłowni, zwiększająca sprzedaż, bez działania nie ma efektów. Zrób coś każdego dnia. Wiem po sobie jak od kilku lat trenuje wystąpienia publiczne, to dzięki temu mam większość pewność, zacznij od prostych czynności, natomiast wprowadź pozytywny nawyk działania a sam zaskoczysz się genialnymi rezultatami. 


Lista pozytywnych wspomnień

- Czasem może nastąpić słabszy dzień, nikomu tego nie życzę, natomiast jest na to recepta, jak już się pojawi taka słabość, to przygotuj sobie wcześniej na tą sytuację listę pozytywnych wspomnień z twojego życia, zamknij oczy i wróć do dni w których czułeś się pewnie, uśmiechnięty i radosny im więcej takich zapisanych wspomnień to lepiej, listę warto aktualizować, wakacje, awans, wartościowe spotkania, wszystko co ma wpływ na budowanie waszej pewności. 

Odpowiedzialność 

Każdy z nas jest odpowiedzialny za to co jemy, co robimy o czym myślimy - co będziemy robić przez najbliższe lata.

Często jest tak, że mamy przekonania w tyłach głowy, które blokują czyste umysły i boimy się zmian, przyzwyczajamy się do rutynowych działań każdego dnia. Co zrobić aby to zmienić? Działać, działać i jeszcze raz działać.

Łatwiej jest krytykować, „a bo temu zawsze się powodzi, ten to pewnie ukradł” wzięcie odpowiedzialności za siebie jest najtrudniejsze.

Najważniejsze jest, abyś poznał prawdę, która brzmi: twoje życie może być tylko lepsze, kiedy Ty będziesz lepszy. Możesz w ogóle nic nie osiągnąć, jeśli nie rozwiniesz się wewnętrznie. Jeśli chcesz mieć lepszych klientów, to musisz być lepszym sprzedawcą.

Jeśli chcesz mieć lepszą rodzinę, musisz stać się lepszym partnerem rodzicem. Jeśli chcesz mieć lepsze stosunki z innymi, musisz stać się lepszym człowiekiem. Twój świat stanie się lepszy tylko wtedy, kiedy ty będziesz lepszy.

Damian Wilpert
www.damianwilpert.pl 
www.deaszkolenia.pl

Social Media

Opinie uczestników Wszystkie