Trener biznesu - zawód przyszłości

Trener biznesu - zawód przyszłości

Zawód trener - wywiad z Mirosławem Kot

Zawód „trener biznesu” jest zawodem coraz bardziej popularnym, na rynku jest duże zapotrzebowanie na szkolenia, aby zostać dobrym trenerem nie wystarczą ukończone studia wyższe, ważne jest aby ukończyć dobrą szkołę trenerów, która pozwoli na poznanie całej metodologii szkoleniowej, praca trenera to nie praca 5 godzin w tygodniu po 8 godzin, lecz każdy dobry trener poświęca przygotowaniom dużo, dużo więcej czasu, aby wszystko pisząc kolokwialnie „dopieścić”.

Praca dająca dużo satysfakcji, pozwala nieustannie się rozwijać i utrzymywać z ludźmi kontakty, lecz praca wymagająca stałej edukacji, żeby być na wysokim poziomie w trakcie prowadzenia szkoleń.


Wywiad z trenerem, wykładowcą mgr Mirosławem Kot

Dlaczego zdecydował się Pan na wykonywanie zawodu trenera biznesowego??

Uwielbiam kontakt z ludźmi, a zawód trenera mi to umożliwia. Zaczynałem 11 lat temu jako trener w ubezpieczeniach emerytalnych i na życie. Szkoliłem podległych akwizytorów. Później „doszły” tematy z prawa pracy i prawa cywilnego zgodnie z ukończonym wykształceniem, oraz tematy związane z zarządzaniem i psychologią w biznesie na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy teoretycznej którą zdobywałem na studiach i szkoleniach. Szeroka wiedza którą przekazuję nieograniczone czasowo i terytorialnie miejsce pracy, wartościowa informacja zwrotna od słuchaczy i studentów powoduję że jest to wybór trafiony w dziesiątkę!

Co trzeba zrobić, aby zostać trenerem??

Przede wszystkim trzeba chcieć wsłuchać się w siebie i drugiego człowieka. Następnie należy ukończyć szkolenie trenerskie lub studia podyplomowe dla trenerów.

Jakie plusy i minusy ma zawód trenera??

Plusy - poznawanie nowych ludzi i miejsc oraz niezależność finansowa

Minusy – życie na walizkach, mało czasu dla siebie i najbliższych


Co w pracy trenerskiej jest najtrudniejsze??

Informacja zwrotna od słuchaczy,

Nieregularny tryb życia.



Co poradziłby Pan młodym trenerom ??

Zanim zaczniecie oceniać innych, nauczcie się oceniać samego siebie. Pozwólcie również to zrobić innym. Przeprowadzajcie szkolenia z dziedzin z których jesteście ekspertami.

Przekazujcie wiedzę od serca, a nie dla pieniędzy. One i tak do Was przyjdą!

www.deaszkolenia.pl - Szkolenia to nasza pasja

Social Media

Opinie uczestników Wszystkie